Yeni. Hızlı. Pratik.

Praticad'in sunduğu,
Şehir Planlama Modülü ile tanışın.

Otomatik sayısallaştırma ve dinamik taramalar gibi pratik araçlar ile
sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışın.
Pratik ve hızlı bir şekilde mekansal planlama yönetmeliğine uygun olarak tasarım yapabilirsiniz. Dinamik objeler ile bir imar adasının taramak için binlerce hat veya binlerce nokta objesi üretmenize gerek yoktur. Şehir planlama konusunda özel çözümlere ihtiyacınız var ise veya herhangi bir öneriniz olursa bize iletebilirsiniz.

Özellikler

  • İhtiyacınız olursa sembol, tarama ve hattipi kütüphaneleri oluşturabilirsiniz.
  • Yerleşim sembolleri veya yol genişlikleri sembol şeklinde oluşturulur.
  • Onbinlerce hektarlık alanda anında analizler yapıp, gerçek model ile çalışabilirsiniz.
  • Özellik koplayala ve yapıştır ile obje özelliklerini diğer objelere uygulayabilirsiniz.

Şehir Planlama Analizleri

Şehir planlama çalışmalarında yeni imar adalarının oluşturulmasında yükseklik, yön, ve eğim analizleri kullanılır. Praticad analizleri sahip olduğu çok çekirdekli yapı ve gelişmiş algoritmalar ile onbinlerce hektarlık alanlarda saniyeler içinde hazırlar ve gerçek sayısak model üzerinde planlama yapmanıza imkan tanır. Analizleri resim haline getirip kullanmanıza gerek kalmaz.

Pratik Fonksiyonlar

Yerleşim sembolleri oluşturma işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kaynak oluşturmada veya köşe yuvarlatma işlemlerinde hat yönleri ve tipleri korunarak işlem tamamlanır. Yerleşim sembolleri ve yol genişlikleri blok şeklinde oluşturulur.

Yol ve Kavşak Oluşturma

Yol oluşturma fonksiyonu, çok fazla seçenek ile istediğiniz özellikte yollar oluşturmanızı sağlar. Kavşak oluşturma fonksiyonu sayesinde ikiden fazla yol ile hat yönü ve kalınlıkları koruyarak kavşak oluşturabilirsiniz.

Otomatik Sayısal Şehir Planlama

Praticad, gelişmiş bir otomatik sayısallaştırma sistemine sahiptir. Bu sistem tüm modüllerde kullanılabilir. Şehir planlama çalışmalarında bir imar adasının, plan özelliği tek tıkla tamamlanabilir.

Şehir Planlama Sembol Tipleri

Praticad, Mekansal Planlama Yönetmeliğine uygun olarak sembol tipleri, hat tipleri ve tarama tiplerini barındırır. İhtiyacınız oldugunda bu sembol tiplerinden siz de çok basit bir şekilde oluşturabilirsiniz. Sembol tiplerinde resim kullanılmaz, gerektiğinde sembolleri parçalarına ayrıştırabilirsiniz.

Sorunuz mu var?

Bize ulaşın This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Demo sürümünü deneyin

ve kampanyalarımızı kaçırmayın
Zaman kazandırır.

Bilgi & Destek

İletişim

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.