Sık Sorulan Sorular

Praticad'in kullanımı kolay mı?

Praticad kullanıcılar düşünülerek hazırlanmış bir yazılımdır. Ayrıca yıllardır alınan kullanıcı geri dönüşleri ve istekler doğrultusunda da sürekli güncellenmekte ve kullanıcı deneyimi geliştirilmektedir. Kullanımı diğer yazılımlara göre çok daha kolaydır.

Yıllar boyu farklı yazılımlar kullandım. Praticad'in kullanımı çok farklı mı? Öğrenmekte zorlanır mıyım?

Bu oldukça geniş bir soru. Praticad bazı noktalarda diğer yazılımlara benzer kullanım deneyimi sunuyor olabilir (çizgi çekme, nokta oluşturma gibi). Fakat birçok konuda farklı ve çok daha iyi kullanım deneyimi sunuyor. Praticad'i kullanmaya başladığınızda diğer yazılımlarda aynı işi yapmak için ne kadar çok vakit kaybettiğinizi fark edeceksiniz. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler ve yaptığımız sunumlarda aldığımız olumlu tepkiler (gördüklerine inanamama, şaşırma ve sonra gülme) bunu doğruluyor. Praticad ile iş bitirme hızınızı 10 kat arttırmanız kolaylıkla mümkündür. Alışma süreciniz ise birkaç günle sınırlıdır.

Praticad'in çok hızlı olduğunu söylüyorsunuz. Bu hız kazanımından dolayı başka noktalarda kayıplar var mı?

Praticad'in sunduğu hız kazanımları, kullandığı özgün ve akıllıca tasarlanmış algoritmalarıyla sağlanır. Başka noktalarda bir kayıp söz konusu değildir. Ayrıca Praticad manuel olarak yapılan birçok görevi kendisi üstlenir. Bunu yaparken insanların yapabileceği hataları sıfıra indirmeyi hedefler. Ayrıca birçok noktada kullanıcının yaptığı işlemleri de kontrol eder ve kullanıcının yaptığı hata varsa raporlar ve düzeltmesinde yardımcı olur. Praticad'i kullanırken bilgisayarınız sizin için çalışır, siz bilgisayarınız için değil. Ayrıca, yavaş çalışan bazı yazılımların en basit konularda sürekli ve kritik hatalar yaptıklarını ve bu hataları yıllar sonra yeni yeni düzeltmeye başladıklarını gördük. Yani başka yazılımların yavaş çalışması doğru çalıştıkları anlamına da gelmiyor.

Praticad ve modülleri ayrı ayrı programlar şeklinde mi geliyor?

Hayır, yalnızca bir Praticad uygulaması var ve siz bu uygulamayı kullanarak sahip olduğunuz tüm modüllere erişirsiniz. Yani, ayrı ayrı program çalıştırmakla uğraşmazsınız.

Praticad'i toplu bir şekilde almak istiyoruz. Bu durumda lisans ücretlerinde bir indirim söz konusu mu?

Toplu alımlarda çeşitli avantajlar mevcut. Farklı firmalar veya şahıslar birleşerek toplu alım yapabilirler. Toplu alım yapmak istiyorsanız lütfen bizle iletişime geçin.

Praticad güncelleniyor mu? Güncellemeleri nasıl indiririm?

Praticad çeşitli iyileştirmeler, düzeltmeler ve yeni özellikler ile birlikte güncellenmektedir. Lisans sözleşmenizde yer alan güncelleme süresi boyunca herhangi bir güncelleme yayınlandığında, internete bağlıysanız, Praticad bunu otomatik tespit edecek ve kabul etmeniz durumunda indirecektir. İnternet erişimi olmayan bilgisayarlar için güncel sürümün yükleme dosyasını edinmek de mümkündür.

Kurumumuzun CAD tabanlı özelleştirilmiş bir çözüme ihtiyacı var. Özel çözümler sağlıyor musunuz?

Evet, özel çözümler ürettiğimiz kurumlar var. Eğer özel çözüm isteyen bir probleminiz varsa lütfen problem tanımı ile birlikte bize ulaşın.

Praticad neden diğerlerinden daha hızlı?

Praticad, kullandığı özgün algoritmalar sayesinde bilgisayarınızın hesaplama gücünü daha verimli kullanabilmekte ve bu sayede çok daha hızlı çalışabilmektedir. Bu algoritmalar firmamızın yıllar süren araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucu tasarlanmıştır.

Praticad'in çok çekirdekli çalışabilmesi ne demek?

Çok basit bir anlatımla tek çekirdekli bir işlemcide işlem komutları tek ve uzun bir sıraya girer ve her işlem komutu öndeki işlem komutunun işlemci tarafından tamamlanmasını bekler. Çok çekirdekli(multi-thread) işlemcilerde ise sıra sayısı daha fazladır. Bu sayede daha az beklemeyle işlemler çok daha hızlı halledilebilir (çekirdek sayısından daha fazla kat hızlanma görülebilir). Çekirdek sayısını yollardaki şerit sayısı gibi komutları da yol üzerinde giden arabalar gibi düşünebilirsiniz. Tabi bir uygulamanın çok çekirdeği kullanabilmesi sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bunun için özel olarak dizayn edilmesi gereklidir. Praticad çok çekirdeği kullanabilmesi için özel olarak dizayn edilmiştir bu sayede Praticad ile çok daha rahat çalışabilirsiniz.

Praticad'in 64 bit olması ne avantaj sağlıyor? 32 bit sürümünüz de mevcut mu?

32 bit bir uygulama tipik olarak maksimum 2 GB bellek kullanabilir. 64 bit bir uygulama ise teorik olarak milyarlarca GB (~17.2 milyar GB) belleği kullanabilir. Yani 64 bit bir uygulama ile çağımızın bilgisayarlarındaki tüm belleği kullanabilirsiniz. Bu sayede Praticad'de oldukça büyük projeler (milyonlarca nokta, hat, ...) üzerinde rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Tabi avantajlar bellek kullanımı ile sınırlı değildir. 64 bit işlemciler bazı aritmetik ve mantık işlemlerini 32 bit işlemcilere göre daha hızlı tamamlarlar. Ayrıca masaüstü bilgisayarlarda kullanılan 64 bit işlemci mimarilerinde 32 bit mimarilerde bulunmayan komut setleri mevcuttur. Bu sayede Praticad daha iyi optimize olur ve bilgisayarınızın gücünü daha verimli kullanır.

Praticad'in 32 bit sürümü de mevcuttur. Satın aldığınızda istediğiniz sürümü kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yardım dökümantasyonu mevcut mu?

Praticad sezgisel bir kullanım sunmaktadır. Birçok meşakkatli işi de kendisi halletmekte ya da işlerin halledilmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple Praticad'in kullanımında sayfalar dolusu yardım dökümanlarına ihtiyaç duymazsınız. Tabi yine de kullanıcılarımız için Praticad'in içinde yardım kısayolu ile erişilebilecek video yardım görüntüleri bulunmaktadır.

Hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyorsunuz?

Sadece ve sadece banka transferi (banka havalesi ya da EFT) yolu ile ödemeleri kabul ediyoruz.

Başka yazılımlar satın aldım ve bahsedilen özelliklerin olmadığını gördüm. Sizde de böyle bir durum söz konusu mu?

Hayır, var olduğunu beyan ettiğimiz özellikler programımızda mevcuttur.

Başka bir sorunuz mu var?

Bize ulaşın This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Demo sürümünü deneyin

ve kampanyalarımızı kaçırmayın
Zaman kazandırır.

Bilgi & Destek

İletişim

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.